Vişnap

Evim evim güzel sıcak ve azıcıkta tozlu pis evim..

4
Taaa uzun bir süreden sonra bugün evdeyim.Sevinsem mi napsam bilemedim ki.Unutmuşum bir evde bir ev kadını neler yapar,neler eder.Sabah beri (dediğim öğleden beri) dolanıyorum bir o odaya bir bu odaya tembel kuşlar gibiyim .

Kahvaltımı bile uyduruktan yaptım aylar sonra ilk defa çay demledim. Kavanozdaki çayın da bitmek üzere olduğunu farkettim.Burası bizim ev mi ee tabii ki bizim ev de bizsiz çok boynu bükük kalmış zavallı sıcacık evim seni ne hallere koymuşum ben ? 

Seni temizlemeleri,silip,süpürmeleri özlemişim ben.Mutfağında çeşit  çeşit yemekler salatalar yapmayı özlemişim ben .Kalkıp bir hamle yapıp temizlik yapasım geldi olduğu kadarıyla içime sinmese de çamaşır sularıyla toz bezlerini elime alasım geldi.

Hazır ev temizleme ilhamım gelmişken vaz geçmeden temizliğe başlayım ben.Pek kıyın köşen istediğim gibi temizlenmemiş olsa da eski halinden daha iyi hallice olursun sevgili evim .Söz gidip geleyim kış ayı boyunca hep elim üstünde olacak  hep seni bayramlık çocuklar gibi süsleyeceğim .