Vişnap

Ar Yıldız Blogger Lansmanı...

14
Merhabalar sevgili arkadaşlarım,geçen blogger arkadaşlarla 1948 yılından beri faaliyetini sürdüren Ar Yıldız Çatal,kaşık,bıçak,tencere fabrikasına ziyarete gittik. Çeliğin nasıl işlendiğini görüp fikir sahibi olduk.
Bizler  evimiz de önümüze gelen çatalların kaşıkların içinde sevdiklerimize yemekler pişirdiğimiz tencerelerin bu kadar sevgi ile meşakkatle en ince detayına kadar incelenip bizler için imal edildiğini gidip görmesek asla bilemezdik.
Öyle faydalı oldu ki bizlere bu ziyaret.Emeği geçen herkeslere tekrardan çok teşekkürler ediyorum.Ve o gün sabah buluşmamızdan akşam olupta evlerimize dağılmamıza kadar olan güzel günümüzü sizlerle de paylaşmak istediğimden klavyemin başına geçtim.Akşamın yemeği de hazırlandı ocakta pişiyor.Rahatım yani açıkcası:))
Ürünlerin sergilendiği bölümler Ar Yıldız'ın ismi gibi ışıl ışıldılar.Şu güzellikler karşısında diyecek hiç bir şey bulamıyorum Ürünün kalitesi duruşundan belli.
Ya bu güzel kaliteli tencerelere ne demeli.Kim istemez böyle güzellikleri mutfağında .Hepimiz  isteriz değil mi.O zaman ne yapıyoruz tencere alacaksak,yıllar yıllar boyu kullanacaksak Ar Yıldız alıyoruz.

Birinci sınıf kaliteli ürünlerden gözümü alamadım yine  bir sürü bir sürü konuştum değil mi.Tamam tamam başlıyorum anlatmalara:))

Sabahın erken saatlerin de üç ayrı nokta da toplaştık.Son durağımız Bakırköy'den sonra Çorlu'ya doğru yol aldık.Şöförümüz de çok kibar nazikti kendisine buradan da ayrıca çok teşekkür ediyorum.Öncesi tanıştığım arkadaşlarımı tekrardan görüp hasret gidermek çok güzeldi.Bir de isimlerini duyup şahsen tanışmadığım blogger arkadaşalarımla da tanışmak o da ayrı güzeldi.
Hepimiz çok güzel kaynaştık sohbetler eşliğin de nasıl Çorlu'ya geldik hiç anlamadım.Ben aslında uzun yolculukları pek sevmem.Demek yalnızken can sıkıldığından sevilmiyormuş uzun yolculuklar.Hatta dergi filan almıştım yolda okurum diye çantamdan çıkarmadım bile onları:))

Bizleri ArYıldız fabrikasında sevgili sosyal danışmanı güler yüzlü Ferhan hanım ve diğer çalışanlar (hepsi çok güler yüzlüydüler) ve de canım arkadaşım Olsa da yesek Suzan'cığım da fabrikadaydı kendisi Çorlu'da oturduğundan o da ev sahibi sayılır :) çok sıcak çok güleryüzlü ve içten karşıladılar.
Tanışma faslından sonra yemeğe geçtik.Yemeği yapanlarında ellerine sağlık hepsi nefisti.Yemekten sonra toplantı odasına çıktık. Türk kahvelerimiz de geldi sağolsunlar.Kahvelerimizi içerken bir yandan da bizleri bilgilendiren Üretimden sorumlu beyefendi(özür dilesem affolurmuyum acaba adını unuttum:(( )ve muhasebe müdürü Bahadır bey'e çok teşekkürler ediyorum.Gerçekten  işlerini büyük özveri ve çok detaylı inceleyerek üretiyorlar.Hep bizlerin sağlığı ve rahatlığı için Ar Yıldız çelik tencere çatal kaşıklarını aldık mı daha da çarşılara,mağazalara gidip almamıza gerek yok o kadar sağlam ve de dizaynları güzel ki.
Fabrika da çalışma anları.
Çok büyük bir alan dolaş dolaş bitiremedik fabrikayı.
Daha bir sürü yer var dolaşacağımız.
Tekstil işine de el atmış Ar Yıldız Fabrikası,çok ta iyi yapmış artık tekstil ürünleri de Ar Yıldız güvencesi altında bizlere ulaşacak demektir.
Ve güzel olan güzellikler nedense çabucak biter.

Bir güzel günün daha sonuna geldik ve yavaş yavaş geri dönüşümüz için otobüslerimize binmeye başladık.Bizleri gelirken kapıda karşılayan Ferhan hanıma ve diğer çalışanlar dönüşümüzde de kapılara kadar uğurladılar.

Hepsine çok teşekkür ediyorum.Güler yüzlerini asla unutmam mümkün değil sevgiler sevgiler bütün Ar Yıldız çalışanlarına ve de sevgili Yağmur'uma ,diğer blogger arkadaşlarıma hepsine kucak dolusu sevgilerimi yolluyorum.Sağlık ile sevgi ile kalın.