Vişnap

Yarın Gün Benim...

12


Bir kurban bayramını daha bitirdik hayırlısı ile.Koskoca 4 gün nasıl geçti ben hiç anlamadım.Bu bayram bütün sorumluluklar bendeydi eşim yanımda olmadığından.Onun yokluğunu hissettirmemek adına daha da bir dikkat ettim sorumluluklarıma .

İş yerini ,kurban işini ,dışarı işleri,içeri işleri velhasıl bir yığın işleri güçleri off off hepsi benim üzerimdeydi.Vallahi kendimi kasmaktan ,stress yapmaktan yorgun düştüm...İşler bütünüyle bana kalınca  ne zormuş bu işler dedim.Oradan,uzaklardan bizleri yönlendirdiği halde.

Meğer eşimin omuzlarında ki yükün ağırlığını kendi omuzlarıma yüklenmeseydi bilemeyecektim .Biliyordum da bu kadar ağır olduğunu inanın bilmiyordum.

Çok şükür gönül rahatlığı ile sağsalim  geçti bitti.Şimdi rahatım .
 Bayramı nasıl geçirdiğime gelince taaa Arifeden başladı bayram bitimine kadar çok yoğun çalışma ile geçti.Ne kadar çok kalabalık insanlar doluydu her yerde .

Bir an düşündüm acaba ben onların yerinde olsam  dışarıda mı evde mi olmak isterdim diye.Tabii ki de evde olma isteğim ağır bastı.Çok özledim evimi ,tembelliğimi.Az kaldı eşim hayırlısı ile  il dışından gelsin yine eskisi gibi müebbet olan ev hanımlığıma kaldığım yerden devam edeceğim.

Ben ve biz çalışanlar bayram seyran görmedik vallahi.Yarın da  Cumhuriyet Bayramımızı kutlayacağız hayırlısı ile.

Yarını evde geçirmek istediğimden çalışmayacağım Allah nasip ederse yarın koca bir günü ayaklarımı uzataraktan dinlenerekten,uyuyaraktan geçireceğim.Çok özlediğim tembelliğim ve ben başbaşa beraberiz yarın yaşasın:)

                                                                                                     Sevgilerimle....